Logo
Print this page

Jak dbać o łazienkę

O łazienkę powinniśmy dbać i porządkować ją każdego dnia, gdyż brudna jest niehigieniczna, i przedstawia niemiły widok. Przybory do czyszczenia powinny być łatwo dostępne i używane po każdorazowym korzystaniu z urządzeń sanitarnych w celu uniknięcia nagromadzenia zabrudzeń. Przy używaniu wszelkich środków chemicznych zachowajmy ostrożność oraz chowajmy je w miejscu niedostępnym dla dzieci.

• Aby usunąć zarysowania z wanny akrylowej przecieramy to miejsce pastą do polerowania lakieru.

• Wanny emaliowane, porcelanowe czy z włókna szklanego myjemy delikatnym mleczkiem. Nie należy stosować ostrych proszków, ponieważ spowodują zarysowania powierzchni. Plamy usuniemy przecierając terpentyną lub rozpuszczalnikiem, a następnie spłukując gorącą wodą z płynem do czyszczenia.

• Do mycia oraz dezynfekcji umywalek i wanny można użyć papki będącej mieszaniną boraksu (używać gumowych rękawiczek) z wodą – zostawiamy ją na kwadrans, po czym spłukujemy gorącą wodą. Blask urządzeń sanitarnych uzyskamy przecierając je skórką z cytryny.

• Baterie czyścimy płynem do zmywania; osad z kamienia wokół i na chromowanych kranach usuniemy podgrzanym octem, sokiem z cytryny lub roztworem kwasku cytrynowego; plamy z wody usuniemy suchą ściereczką z dodatkiem mąki, natomiast rdzy pozbędziemy się dzięki amoniakowi.

• Różne elementy niklowane oraz chromowane myjemy papką sporządzoną z proszku czyszczącego z olejem, a następnie polerujemy irchą. Sposobem na likwidację rdzy na tych elementach jest smarowanie ich kilka razy warstwą tłuszczu, a następnie za 3-4 dni wytarcie ściereczką zwilżoną denaturatem.

• Do mycia kabiny prysznicowej warto skorzystać z płynu do mycia szyb, który wykorzystamy również do czyszczenia płytek.

• Lustro można myć używając papieru zmoczonego w roztworze octu z wodą, a następnie wytrzeć do sucha szmatką. Osiadaniu pary na lustrze podczas kąpieli zapobiegnie przetarcie jej ściereczką zwilżoną niewielką ilością gliceryny.

• Do czyszczenia toalety możemy użyć boraksu (pół szklanki wsypać do muszli i zostawić na co najmniej godzinę), proszku do prania czy zwykłego płynu do naczyń, po czym szorować muszlę szczotką klozetową i spłukać. Wieczorem wlewamy do sedesu płyn dezynfekcyjny, pozostawiamy go na noc i rano spłukujemy. W celu odświeżenia powietrza stosujmy kostki toaletowe do zawieszenia na muszli i specjalne dezodoranty.

Related items

Copyright by SuperChata.pl, all rights reserved .